/ ГоловнаЮридичні консультації для НГОКонсультації Четвер, 17 Березня 2016  
швидкий перехід
сервіс

Що таке повідомлення про створення громадської організації? Чим відрізняється повідомлення про створення від реєстрації?

Тетяна Яцків//Проект«Громадський моніторинг та консультування з питань державної реєстрації та відносин з органами влади громадських, релігійних, благодійних організацій, профспілок як передумова реалізації та захисту права на об’єднання» 15.10.2007, 19:07

Відповідно до статті 14 Закону України «Про об’єднання громадян», легалізація (офіційне визнання) об'єднань громадян є обов'язковою і здійснюється шляхом їх реєстрації або повідомлення про заснування.

 

 Діяльність об'єднань громадян, які нелегалізовані є протизаконною.

 

 Частина 2 статті 14 Закону України «Про об’єднання громадян» передбачає, що у разі реєстрації об'єднання громадян набуває статус юридичної особи. Якщо громадська організація легалізується шляхом повідомлення про заснування, статус юридичної особи вона не набуває.

 

 Повідомлення про заснування є спрощеним способом легалізації громадської організації. Відповідно до статті 17 Закону України «Про об’єднання громадян» громадські організації, їх спілки можуть легалізувати своє заснування шляхом письмового повідомлення відповідно міністерству юстиції України, місцевим органам державної виконавчої влади, виконавчим комітетам сільських, селищних, міських рад.

 

 Детальніше легалізація визначається Положенням про порядок легалізації об’єднань громадян, яка затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року №140.

 Відповідно до п. 9 цього Положення для легалізації громадської організації шляхом повідомлення про її заснування до легалізуючого органу подається заява, підписана не менш як трьома засновниками громадської організації або її уповноваженими представниками.

 В заяві вказується прізвище, ім'я, по батькові засновників громадської організації або їх уповноважених представників, рік народження, місце постійного проживання, назва організації і місцезнаходження центральних статутних органів, основна мета діяльності громадської організації. Підписи в заяві повинні бути засвідчені нотаріусом.

 Громадська організація, легалізована шляхом повідомлення про її заснування, вноситься до книги обліку громадських організацій, що ведеться легалізуючим органом.

 

 Проте після легалізації громадської організації шляхом повідомлення вона не набуває статусу юридичної особи, отож, не може мати печатки, відкривати рахунки у банках тощо. Однак легалізація громадської організації шляхом повідомлення буде свідчити про те, що діяльність такої організації є законною.


версія для друку   |  обговорити у форумі   |  відгуки і пропозиції
/ Головна / Юридичні консультації для НГО / Консультації /
Copyright © 2006 Юриспруденція
Всі права застережено.
Ідея та концепція: Юриспруденція
Якщо інше не зазначено в самих публікаціях, всі права на них (статті, дослідження, інформаційні та наукові повідомлення тощо) належать відповідним авторам і охороняються у відповідності з чинним законодавством України. Передруки та цитування вітаються за умови гіперпосилання .