САДОВИЙ=БУНЯК
/ ГоловнаСудова практикаРішення у кримінальних справах П'ятниця, 19 Жовтня 2007  
швидкий перехід
сервіс

Відповідно до ч. 3 ст. 61 КК України покарання у виді обмеження волі не застосовується до осіб, які досягли пенсійного віку

04.06.2005, 15:03

Ухвала колегії суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України
від 11 січня 2005 р.
(в и т я г)

Галицький районний суд м. Львова вироком від 2 березня 2004 р. засудив П. за ч. 1 ст. 296 КК на один рік обмеження волі та на підставі ст. 75 цього Кодексу звільнив його від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком один рік. Суд постановив стягнути з П. на користь підприємства «Львівелектротранс» 73 грн. на відшкодування заподіяної матеріальної шкоди.

В апеляційному порядку справа не переглядалась.

П. визнано винним у тому, що він 30 грудня 2003 р., перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, з хуліганських мотивів почав умисно стукати по дверях тролейбуса, що зрушив з місця, маючи намір перешкодити його руху. Коли водій зупинив тролейбус і вийшов з нього, щоб перепинити хуліганські дії П., останній ударив рукою по дверях тролейбуса й розбив скло, чим заподіяв підприємству «Львівелектротранс» матеріальної шкоди на загальну суму 73 грн.

У касаційному поданні заступник прокурора Львівської області порушив питання про скасування вироку та направлення справи на новий судовий розгляд у зв’язку з неправильним застосуванням судом кримінального закону при призначенні засудженому покарання.

Заслухавши доповідь судді, думку прокурора, який підтримав подання, перевіривши матеріали справи та обговоривши викладені у поданні доводи, колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України визнала, що воно підлягає задоволенню з таких підстав.

Із матеріалів справи вбачається, що суд першої інстанції на підставі результатів судового слідства дійшов висновку про винність П. у вчиненні дій, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 296 КК. Правильність цього висновку у касаційному поданні не оспорюється. Що ж стосується наведених у поданні доводів про неправильне застосування судом закону при призначенні засудженому покарання у виді обмеження волі, то вони є обгрунтованими. Відповідно до ч. 3 ст. 61 КК обмеження волі не може бути застосовано до певних категорій осіб, зокрема тих, які досягли пенсійного віку. У цій справі встановлено, що П. на день розгляду справи судом досяг такого віку.

З огляду на зазначене колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України касаційне подання заступника прокурора Львівської області задовольнила: вирок Галицького районного суду м. Львова від 2 березня 2004 р. щодо П. скасувала і направила справу в той же суд на новий судовий розгляд.


версія для друку   |  обговорити у форумі   |  відгуки і пропозиції
/ Головна / Судова практика / Рішення у кримінальних справах /
Copyright © 2006 Ярослав ЖУКРОВСЬКИЙ
Всі права застережено.
Ідея та концепція - Юриспруденція он-лайн

Розробка сайту:  бiбlos.com.ua 
Якщо інше не зазначено в самих публікаціях, всі права на них (статті, дослідження, інформаційні та наукові повідомлення тощо) належать відповідним авторам і охороняються у відповідності з чинним законодавством України. Передруки та цитування вітаються за умови гіперпосилання .